KALENDARI | Java e tetë, supersfida luhet të hënën

0

Java e tetë rezervon sfida mjaft interesante. Duke qenë se kalendari ishte i ngjeshur, për shkak të ndeshjeve të Kombëtares, takimet e kësja jave do të luhen të dielën dhe të hënën.

Në fundjavë do të luhen katër sfida, teksa do të shtrihen në dy orare të ndryshme. Në orën 13:45 do Skënderbeu do të ndeshet në Gjirokastër ndaj Luftëtarit, ndërsa paralelisht Kamza do të presë Flamurtarin.

Në mbrëmje, saktësisht në orën 16:45 Tirana do të presë Laçin, ndërsa në Durrës Teuta synon një rezultat pozitiv ndaj Kastriotit.

Ndeshja më e rëndësishme e javës do të luhet një ditë më vonë, por ka ende pikëpyetje nëse do të luhet në “Elbasan Arena” apo jo. Po ashtu dhe orari është jo i zkontë, pasi sfida do të luhet në mesditë dhe jo në mbrëmje.

 

E diel, më 7 tetor

Luftëtari-Skënderbeu (13:45)

Kamza-Flamurtari (13:45)

Tirana-Laçi (16:45)

Teuta-Kastrioti (16:45)

E hënë, më 8 tetor

Kukësi-Partizani (13:45)

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.