Kalendari i plotë, Superiorja nis me ndeshje “zjarri”

0

Kategoria Superiore nis më 19 gusht, por më parë do të luhet finalja e Superkupës së Shqipërisë më 12 gusht. Skënderbeu dhe Laçi do të diskutojnë këtë trofe, ndërkohë që sot u hodh shorti për kampionatin.

Në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit, si  zakonisht, janë paraqitur Sekretari i Përgjithshëm i FSHF-së, Ilir Shulku, dhe shefi i Sektorit të Garave, Lysjen Nyrishmi. Duke qenë se Tirana dhe Partizani luajnë në të njëjtin stadium, numri 1 dhe 6 u mbeti atyre, në mënyrë që të mos kishin përplasje. Sipas skemës së përcaktuar, derbi i do të luhet në javën e gjashtë, të 15-të, 24-t dhe të 33-të. Pas hedhjes së shortit janë rezervuar sfidat e kampionatit si më poshtë:

JAVA 1 – 19 gusht 2018
Tirana-Kamza
Teuta-Flamurtari
Kukësi-Laçi
Luftëtari-Kastrioti
Skënderbeu- Partizani

JAVA 2
Kamza- Partizani
Kastrioti-Skënderbeu
Laçi-Luftëtari
Flamurtari-Kukësi
Tirana -Teuta

JAVA 3
Teuta-Kamza
Kukësi- Tirana
Luftëtari-Flamurtari
Skënderbeu-Laçi
Partizani -Kastrioti

JAVA 4
Kamza-Kastrioti
Laçi- Partizani
Flamurtari-Skënderbeu
Tirana -Luftëtari
Teuta-Kukësi

JAVA 5
Kukësi-Kamza
Luftëtari-Teuta
Skënderbeu- Tirana
Partizani -Flamurtari
Kastrioti-Laçi

JAVA 6
Kamza-Laçi
Flamurtari-Kastrioti
Tirana – Partizani
Teuta-Skënderbeu
Kukësi-Luftëtari

JAVA 7
Luftëtari-Kamza
Skënderbeu-Kukësi
Partizani -Teuta
Kastrioti- Tirana
Laçi-Flamurtari

JAVA 8
Kamza-Flamurtari
Tirana -Laçi
Teuta-Kastrioti
Kukësi- Partizani
Luftëtari-Skënderbeu

JAVA 9
Skënderbeu-Kamza
Partizani-Luftëtari
Kastrioti-Kukësi
Laçi-Teuta
Flamurtari- Tirana

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.