Juventus-Diego Godin, zhvillime të reja

0

Një tjetër pistë tepër e rëndësishme për Juventusin është edhe ajo e Diego Godin. Mbrojtësi i Atletikos së Madridit pëlqehet shumë nga trajneri Alegri, i cili kërkon ta bëjë pjesë të kampionëve të Italisë. Sipas informacioneve të fundit, torinezët i kanë derguar një ofertë me pagë prej 6 milionë euro në sezon për uruguaianin. Në total:18 milionë euro për një kontrate 3-vjeçare me bardhezinjtë.

Nuk dihet nëse trajneri Simeone do të pranojë të lërë të lirë një nga lojtarët kryesorë te ekipit, pasi më parë ka humbur edhe shërbimet e veteranit Gabi.

Klubi i Juventusit dëshiron të blindojë medoemos mbrojtjen dhe Godin do të ishte një opsion perfekt, pasi eksperienca e tij do ta ndihmonte shumë “Zonjën e Vjetër” të realizimin e ëndrrës “Champions”. Në ditët ne vijim do të shihen zhvillimet e fundit rreth kësaj piste, që është një nga më te nxehtat e kësaj vere.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.