Browsing Tag

Politano

Zyrtare, Interi vendos për kartonin e Politanos

Më në fund nuk ka dyshime: Interi ka blerë kartonin e plotë të Mateo Politano. Sulmuesi anësor ishte i huazuar nga skuadra e Sasuolos, me opsionin për t’u blerë dhe pikërisht këtë gjë ka bërë Interi, duke aktivizuar këtë klauzolë dhe duke…

VIDEO: Tre pikë të lehta, Interi kthehet i treti

Interi ka bërë detyrën në San Siro kundër Kievos së dobët, duke fituar 2-0, në një ndeshje që realisht mund ta fitonte shumë më thellë. Përballë një rivali të rënë nga kategoria dhe me shumë të rinj në ekip, Interi nuk u sforcua shumë…

Italia nuk di të shënojë, e nderon interisti Politano

Në minutën e fundit të shtesës vendos Politano: sulmuesi anësor i Interit bëhet vendimtar, duke shënuar golin e fitores 1-0 që axurrët arritën në miqësoren kundër Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Genk. Politano u fut në pjesën e dytë…