Ish-sulmuesi i Milanit bën diçka të rrallë në futboll

Një gol i shënuar nga goditja e dënimit është gjithmonë i veçantë për një futbollist, sepse nevojitet një saktësi e madhe, duke pasur përballë edhe murin mbrojtës.

Më e veçantë është të shënosh dy gola me goditje dënimi në të njëjtën ndeshje.

Këtë bëri dje Simone Verdi, sulmues 25-vjeçar i cili verën e vitit 2016 u transferua nga Milani te Bolonja për 1.5 milionë euro.

Megjithatë, Verdi nuk është nga ata që bëjnë gjërat e thjeshta, sepse ka bërë diçka të rrallë, që nuk ndodhte prej sezonin 2004-2005 në Serinë A: Dy gola me goditje dënimi në një ndeshje, një gol me këmbën e majtë dhe një me të djathtën!

Roberto Karlos, Dejvid Bekam, Andrea Pirlo, Çilavert, Ronaldinjo, Zhuninjo Pernambukano apo Maradona nuk e kanë bërë kurrë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online