Ikardi-Inter, Uanda Nara përgatit “kurthin” e rinovimit

0

Mauro Ikardi ka qenë një çështje kohët e fundit tek ekipi i Interit, ku shpeshherë është përfolur për një largim të tij nga “San Siro”. Është përfshirë në këtë situatë agjentja e tij dhe njëkohësisht bashkëshortja e sulmuesit argjentinas, Uanda Nara. Ajo ka bërë polemika jo vetëm me drejtuesit e klubit, por edhe me gazetarët italianë, ndërkohë që tani ka një strategji mjaft të mirë për lojtarin zikaltër.

Nuk do të ketë asnjë ngutje për rinovimin e kontratës dhe në vazhdimësi do të vendoset e ardhmja e kapitenit zikaltër. Sipas gazetës italiane, “Corriere dello Sport”, 32-vjeçarja do të presë deri në mes të korrikut.

Kjo bëhet për të parë nëse drejtuesit e ekipit do të plotësojnë kërkesat që ajo do të vendosë karshi tyre. Klauzola e sulmuesit 25-vjeçar aktualisht kap shifrën e 110 milionë eurosh dhe agjentja e tij është e gatshme që ta çojë situatën deri në këtë pikë për t’i bërë sa më shumë presion ekipit nga Milano dhe për të përfituar sa më shumë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.