I vetmi që kryen zgjedhjen të tilla! Befasia e madhe në Itali, Murinjo zyrtarizohet si trajneri i Kumbullës

0

Në Itali ka bërë jehonë të madhe dakortësia e arritur mes Romës dhe Murinjos. Ky i fundit është zyrtarizuar si trajneri i ri i kryeqytetasve dhe do ta marrë këtë skuadër në drejtim duke nisur që nga sezoni i ardhshëm. Pas dështimit të madh me Foneskan, drejtuesit e klubit vendosën që të mbyllnin bashkëpunimin e tyre. Kështu edhe Marash Kumbulla do të ketë mundësinë që të rritet më tepër me “Special One”.

Padyshim që Murinjo është për t’u vlerësuar edhe në aspektin e zgjedhjeve të klubeve. Emri i tij është mes më të mirëve në botë dhe asnjëherë nuk shmanget për të pranuar oferta që vijnë nga klube që nuk investojnë shifra marramëndëse. Pas Totenhemit te Roma, kush tjetër do të bënte zgjedhje të tilla? /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.