I theu syzet tifozit, lojtari i Atletikos kërkon ndjesë: Ishte e paqëllimshme!

0

Mbas fitores së Superkupës së Europës, Atletiko e Madridit e nisi më një barazim përballë Valencias kampionatin spanjoll. Në momentin që arbitri ka mbyllur ndeshjen, Tomas i Atletikos ka shkelmuar topin, që fatkeqësisht goditi një tifoz të Valencias duke i thyer syzet. Gjest i pavullnetshëm nga ana e lojtarit të ekipit të Simeones.

Kur ka marrë vesh se çka ndodhur gjatë shkelmimit të topit, mesfushori ganez ka shkruar në llogarinë e tij në rrjetet sociale duke kërkuar ndjesë për veprimin e bërë.

“Mirëdita Hoze! Sapo kam marrë vesh që mbrëmë të kam goditur me top. Shpresoj që të jesh mirë dhe më vjen keq për syzet, por ishte e paqëllimshme. Të përshëndes!”, shkruan 25-vjeçari.

Disa momente përpara mbylljes së sfidës, Tomas kishte marrë duartrokitjet e stadiumit “Mestalla”, sepse ndaloi një kundërsulm të Atletikos dhe e nxori topin jashtë, kur pa që Parejes i Valencias ishte i shtrirë në tokë, si pasojë e një bllokimi muskulor. Një gjest “fair-play” dhe “standing-ovation” nga të gjithë tifozët kundërshtarë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.