I riu arab fiton 250000$ në turneun e videolojës FIFA18

0

Disa vite më parë do të ishte e paimagjinueshme që të sigurojë një jetesë duke luajtur videolojra, por sot disa persona fatlum dhe shumë të aftë e kanë bërë këtë ëndërr të tyren realitet. I tillë është dhe rasti i të riut nga Arabia Saudite, Mosad Aldosari, i cili fitoi plot 250000 $ në turnen “Fifa eWorld Cup”.

Aldosari ishte vetëm një ndër 20 milion personat që garuan për të qenë pjesë e fazës finale prej 32 lojtarësh, në turneun që u zhvillua në Londër. Lojtari nga Arabia Saudite mundi në finale belgun Stefano Pina në dy ndeshje njëra në PS4 dhe tjetra në Xbox 360 me rezultatin e përgjithshëm 4-0.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.