“Humbja me Vllazninë nuk ishte aq e zezë sa u paraqit”, Shkëmbi pas fitores: Dolën shumë gazetarë, kuzhinierë dhe specialistë…

0

Dinamo ka arritur që të fitojë ndaj Skënderbeut në shifrat 0-1. Kryeqytetasit ishin ende në përjetimin e humbjes së thellë ndaj Vllaznisë, ndërsa në pjesën e parë ishin korçarët më të rrezikshëm para portës kundërshtare. Gjithçka ndryshoi me zëvendësimet e kryera, teksa me hyrjen e Skukës, Dinamo mori hov në sulm.

Një futbollist që nuk është preferuar shumë nga Shkëmbi, por që në ndeshjen e sotme arriti që të ndryshonte hovin e kryeqytetasve. Në momentin e golit ishte një lëvizje e klasit të lartë të Skukës që e pasoi te Haxhiu, ndërsa ky i fundit shërbeu te Cinedu, duke arritur te goli dhe tre pikët. Më poshte gjeni intervistat e trajnerëve për “Supersport”:

Shkëmbi: “Fitorja në Korcë? Unë jam trajner dhe gjithmonë dua fitoren, ashtu si në kohën kur isha lojtar. Jemi munduar me djemtë që të harronim ndeshjen kundër Vllazninë. Personalisht nuk ishte aq e zezë ajo ndeshje si e pa shumica. Këtë herë kishim përqendrim maksimal për 90 minuta. Haxhiu nuk ka bërë asnjë seancë stërvitore për atë pozicion ku ndodhet. Kemi mungesa dhe ishim të detyruar për këtë zgjedhje, prandaj jam shumë i kënaqur prej tij. Në momentin që hyri Skuka, ishim disi më ndryshe në sulm, na dha më shumë thellësi. Pas çdo humbje ka shumë gazetarë, specalistë, kuzhinierë që dalin dhe të vendosin në vijë të kuqe për të hequr”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.