HISTORIKE/ Robin Krasniqi shpallet kampion bote, shkruan historinë si i pari shqiptar dhe në ring me “Kuqezi je ti” (VIDEO)

0

Nëse në sportet e tjera shqiptarët janë duke hedhur hapa përpara, por ende pa mbërritur në pikën për të qenë kampionët e Europës, ekziston një arenë ku e kemi mbërritur këtë pikë. Pikërisht në atë të forcës! Robin Krasniqi ka mundur vetëm pak minuta më parë Dominick Basel, duke e nxjerrë me “Knock-Out” në raundin e tretë.

Bosel ishte kampion i botës në kategorinë WBA dhe luftonte për ta mbrojtur titullin kundër Krasniqit për peshën e mesme. Boksieri shqiptar arriti që ta mposhte dhe ta merrte këtë titull, duke u bërë shqiptari i pari që shpallet kampioni i botës. Megjithëse duhet të theksojmë këtu se Krasniqi njihet me flamurin e Gjermanisë në arenën e boksit, ndërsa në hyrjen e mbrëmjes së sotme për t’u shpallur kampion bote mbërriti me këngën “Kuqezi je ti”. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.