Browsing Tag

Hajduk

Hajduku “peshkon” në Shqipëri, dy talente kuqezi në provë

Klubet kroate prej disa vitesh kanë vendosur “radarët” në kërkim të talenteve nga kampionati shqiptar.  “Kuqezinjtë” me të fundit që kanë tërhequr vëmendjen e klubeve janë portieri i Teutës Arlis Shala, si dhe qendërmbrojtësi i Tiranës,…

Hajduku i Splitit, në Izrael për Albi Dokën

Tirana do të përballet sot në mbrëmje, ora 20.00, me Makabin e Tel Avivit në Netanja, në një ndeshje ku trajneri Ze Maria do të hedhë në fushë një skuadër me thuajse të gjithë lojtarët poshtë moshës 23 vjeç. Synimi, natyrisht, është…