Hadërgjonaj lirohet më në fund, firmos në Premier Ligë

Pas një periudhe të gjatë pritjeje dhe konflikti me Ingolshtatin, Florent Hadërgjonaj është transferuar në Premier Ligën angleze, duke firmosur për Hadërsfildin. 23-vjeçari nga Kosova kërkonte me ngulm largimin, pas rënies në Ingolshtatit në Bundesligën 2, por çmimi i vendosur nga klubi gjerman frenoi çdo pretendent për blerjen e mbrojtësit të djathtë.

Hadërgjonaj u shpall futbollisti i sezonit për Jang Bojs në Zvicër në sezonin 2014/15 dhe ka debutuar në miqësore për kombëtaren e Zvicrës, por ende jo në ndeshje zyrtare.

Tani Hadërsfildi, ku drejton gjermani David Vagner, e ka marrë në huazim me të drejtë blerjeje në fund të sezonit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online