Goli i Ronaldos “përjetësohet”, vepra e artit do t’ju lërë pa fjalë

0

Goli i shënuar nga Kristiano Ronaldo sezonin e shkuar në ndeshjen Juventus-Real Madrid, është një ndër realizimet që do të mbetet në historinë e futbollit, si një ndër më të bukurit. Roveshata e yllit portugez, bëri që edhe tifozët e bardhezinjve të ngriheshin në këmbë për të duartrokitur perlën e realizuar nga Kristiano.

Kur kanë kaluar diçka më shumë se 8 muaj nga ajo ndeshje, një artist nga Kolumbia ka krijuar një vepër të vërtetë arti, teksa momentin e shënimit të golit e ka pasqyruar në një krijim të tijin me gurë të kristaltë Sëarovski.

Artisti nga Kolumbia i quajtur Mr.Bling ka postuar foton e veprës në llogarinë e tij në Instagram, së bashku me Ronaldon në krah dhe ka shkurar: “Falenderoj Kristianon që besoi te talenti im, përpara me ndihmën e Zotit.”

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.