Flamurtari-Tirana në turin e dytë, sfida interesante për Partizanin e Laçin

0

Kupa e Shqipërisë është një mundësi e mirë për klubet shqiptare për të siguruar një vend në Kupat e Evropës dhe janë disa që e kanë objektiv fitimin e këtij trofeu.

Të gjitha skuadra favorite kanë bërë tutje dhe sfida më interesante është ajo mes Flamurtarit dhe Tiranës. Një nga këto ekipe do të dalë jashtë gare që në turin e dytë.

Partizani, favorit gjithashtu, përballet me Kastriotin. Skënderbeu, fituesi në fuqi i Kupës ka si pengesë Besëlidhjen, ndërsa Luftëtari Egnatian. Kamza e elitës do diskutojë kualifikimin me Vllazninë.

Në grupin B Laçi rikthehet të luajë kundër Bylisit, Kukësi ndeshet me Apolonisë dhe Teuta do të vihet përballë Lushnjes.

KUPA E SHQIPËRISË – TURI I DYTË

Grupi A

Skënderbeu – Besëlidhja

Luftëtari – Egnatia

Partizani – Kastrioti

Vllaznia – Kamza

Grupi B

Kukësi – Apolonia

Laçi – Bylis

Flamurtari – Tirana

Teuta – Lushnja

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.