VIDEO | Gol për ditëlindje, Xhejms kalon Gabalën në gjysmëfinale

0

Xhejms Adeniji nuk ndalet dhe shënon sërish për ekipin e Gabalës. Sulmuesi nigerian ishte autori i golit të kualifikimit përballë Sabah Baku në ndeshjen e kthimit për fazën çerekfinale të Kupës së Azerbajxhanit.

Ekipi ku aktivohet dhe Sabien Lilaj kishte fituar ndeshjen e parë me rezultatin 1-0 në shtëpi, ndërsa Xhejms vulosi kualifikimin për në gjysmëfinale, duke shënuar në minutën e 80-të.

Ai dhe Lilaj ishin pjesë e formacionit të Gabalës, ndërsa sulmuesi i bëri dhe një dhuratë të bukur vetes së tij, pasi sot feston dhe 26-vjetorin e lindjes.

Adeniyi oyunda hesab? aç?r

Adeniyi oyunda hesab? aç?rSabah Futbol Klubu 0-1 Q?B?L? FK? Ceyms Adeniyi 80'

Gepostet von Azerbaijan Professional Football League am Donnerstag, 20. Dezember 2018

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.