Browsing Tag

Xhejms Adeniji

Xhejms një “yll” në Azerbajxhan, sa shumë vlerësime!

Skënderbeu përfitoi në verë rreth 250 mijë euro dhe Xhejms Adeniji po bën mirë në Azerbajxhan. Sulmuesi nigerian arriti të shënonte në fundjavë dy gola në triumfin kundër Sabail dhe i dha tre pikë mjaft të vlefshme skuadrës së Gabala, që do…

VIDEO | Xhejms mahnit Azerbajxhanin, Lilaj e nis nga stoli

Tre pikë mjaft të rëndësishme për Gabala, që i afrohet me tre pikë vendit të tretë. Pjesëmarrja në kupat e Europës është objektiv për skuadrën e Sabien Lilajt. Mesfushori korçar nuk luajti titullar në takimin e sotëm dhe pati vetëm shtatë…

Zeneli njeriu asist, Lilaj dhe Xhejms festojnë në kupë

Vendasit reaguan në pjesën e dytë dhe ishin afër realizimit të një kryevepre, por barazimi nuk u arrit. Zeneli ishte autori i asisteve të dy golave të Herenvenit. 23-vjeçari i talentuar i përfaqësueses së Kosovës dhuroi pasimet, që u kthyen…

Xhejms “çmend” azerët, ky çmim e lumturon nigerianin!

Xhejms Adeniji u shit këtë verë nga Skënderbeu dhe po bën mirë edhe në Azerbajxhan me ekipin e Gabala. Nigeriani që në Superiore ka spikatur me Laçin, por ka luajtur edhe me Bylisin dhe Tomorin, është përzgjedhur si lojtari më i mirë i…