Gjici humbet tifozët: Milinkoviç “Non grata”

0

Situatë e pabesueshme te Kukësi: kampion për herë të parë në histori, në një majë që askush nuk e ëndërronte deri para pak viteve, por klubi rrezikon të nisë një luftë të egër me tifozët, duke shkuar drejt konfliktit Tirana-Fanatics sezonin e shkuar.

“Molla e sherrit” është çështja e trajnerit, sepse tifozët e Kukësit dhe sidomos grupimi “Mërgata” nuk kanë duruar dot fillimisht largimin e Ernest Gjokës dhe më pas emërimin e Mlladen Milinkoviçit.

Si për ironi të fatit, Milinkoviç është prezantuar sot, kur po bëhet zhurmë e madhe për ekstradimin e mundshëm të Ballist Morinës drejt Serbisë.

Kjo ka shtuar zemërimin e “Mërgatës”, që nuk është mjaftuar me protestat në faqen e vet në Facebook, por sot ka shkuar te selia e klubit në Kukës, duke ngjitur një fletushkë ku mesazhi është i qartë: “Milinkoviç jashtë Kukësit, ose tifozët larg stadiumit!”.

Image may contain: indoor

Image may contain: 1 person, text

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online