Gatuzo: Bëra ndryshime, besoj tek të gjithë lojtarët e mi

0

Milani arriti që të merrte 3 pikët e para në Europa League, ndonëse vuajti më shumë seç pritej nga një skuadre modeste si Dudelanzh. Pas ndeshje, tekniku Gatuzo ka komentuar dhe këtë sukses.

“ Më pëlqen mentaliteti i Milanit. Kur ndryshohen shumë lojtarë është normale që të ketë dhe gabime. Ju dhashë më shumë besim dhe disa lojtarëve të rinj”.

Higuain? “Ai preferon që të jetë gjithnjë një distancë nga zona e kundërshtarit, ndërkohë që unë do doja ta shihja më afër portës. Mund të kishte shënuar 2 ose 3 gola, por e rëndësishme është që arritëm të merrnim fitoren”.

“Këtë edicion kam një skuadër të kompletuar. Nuk bëra ndryshime se mendova se Dudelanzh është një skuadër e dobët, por këto lojtarë më kanë dhënë siguri me atë çka kanë treguar në fushën e blertë dhe besoja se do të fitonim”.  

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.