Fundjava rikthen legjionarët në aksion! Nga mrekullia e Bajramit kundër West Ham-it te Broja, ja shqiptarët që do zbresin në fushë

0

Kjo fundjavë ritkhen përsëri legjinarët në aksion. E shtuna do të jetë një ditë e veçantë për Geraldo Bajramin. Ish-mbrojtësi i Shpresave kuqezi ka bërë mrekullinë me skuadrën e tij, Kidderminster Harriers. Klubi në fjalë garon në Ligën e 6 të Anglisë, por në në FA Cup do të ketë mundësinë të përballet me West ham-in e vendit të 5-të në Premier League, teksa në raundin e mëparshëm arritën të habisnin këdo me eliminimin e Reading-ut nga ky kompeticion.

Ndërkohë po FA Cup minuta mund të ketë edhe për Armando Brojën. Southampton-i luan kundër Coventry City-t dhe ndoshta Hasenhuttl mund të zgjedhë të aktivizojë edhe sulmuesin shqiptar. Gjithashtu Milot Rashica pritet të jetë në fushën e lojës në përballjen kundër Wolverhampton-it.

Në Spanjë gjithashtu do të ketë dy sfida në të cilat do të rrokulliset topi edhe nga lojtarë shqiptarë. Rayo Vallecano e Ivan Balliut pas suksesit në Kupën e Mbretit do të udhëtojë në transfertë për t’u përballur me Celta Vigon. Ndërsa në krahun tjetërm Muriqi do të përpiqet të shënojë golin e tij të parë në La Liga në sfidën kundër Cadiz-it.

Për të kaluar më pas në Itali, atje ku Lazio e Hysajt dhe Strakoshës do të udhëtojë drejt Fiorentinës me misionin për të marrë me vete tre pikët, ndërsa Roma pret Genoa-n në “Olimpico”. Ndërkaq, në Francë Shaqiri synon të përsërisë mbrëmjen si kundër Marsejës, por këtë herë përballë do të ketë Monaco-n.

Angli

13:30 Kidderminster Harriers – West Ham

16:00 Southamton – Coventry City

16:00 Wolverhampton – Norwich City

Itali

15:00 Roma – Genoa

20:45 Fiorentina – Lazio

Spanjë

16:15 Mallorca – Cadiz

18:30 Celta Vigo – Rayo Vallecano

Francë

21:00 Mocano – Lyonnais

Kroaci

15:00 Gorica- Hajduk Split

17:05 Rijeka – Lokomotiva Zagreb

Hungari

14:45 Kisvarda – Budapest Honved

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online