Fukui në Federatë për borxhet e pashlyera: E mbylla me Shqipërinë!

0

Masato Fukui u bë i njohur në futbollin tonë kur ishte pjesë e Tiranës në sezonin 2015-2016. 29-vjeçari kaloi vitin tjetër te Skënderbeu, por në Korçë nuk la gjurmë. Sezonin e kaluar, ai ishte pjesë e Kamzës, por japonezi nuk u nda mirë me drejtuesit.

Shkaku? Pagat e prapambetura. Lojtari ofensiv ka qenë sot në ambientet e FSHF-së për të paditur klubin e Kamzës për rrogat e pashlyera. Ai është i lodhur dhe e ka mbyllur me kampionatin tonë. Kamza tenton ta afrojë përsëri në ekip, por japonezi është i prerë.

“Dua të mbyll problemet e mia dhe do të largohem drejt vendit tim për momentin. Do të shikoj të gjej ndonjë ekip në Europë, por në Shqipëri nuk kthehem më”, konfirmoi Fukui për SportEkspres.com.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.