FOTO/ Bëri mbrojtësin dhe sulmuesin për skuadrën, mbrojtësi i Kombëtares në më të mirët e javës

0

Arlind Ajeti po rikthehet përsëri në nivelet e larta, siç ishim mësuar ta shihnim vite më parë kur mbante veshur fanellën e Kombëtares kuqezi. Mbrojtësi shqiptar u transferua në radhët e Reggiana-s në fillim të këtij sezoni, me të cilët po rikthehet edhe një herë në qendër të vëmendjes.

Kundër Pordenones ishte heroi i ndeshejs, teksa për 90 minuta ka bërë edhe mbrojtësin, edhe sulmuesin në të njëjtën kohë. Në prapavijë ia doli të bllokonte me sukses kundërshtarët, ndërsa ekipit do i jepte edhe fitoren me golin e shënuar. Kjo ka bërë që Ajetin ta shohim tashmë në mesin e 11 më të mirëve të javës, ku përkrahë sheh edhe Mario Balotelli-n./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

May be an image of text

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.