Renditja e Superiores/ Partizani merr kreun i vetëm, Vllaznia nuk kurorëzohet në këtë mënyrë

0

Superiorja ka mbyllur javën e 31-tw të saj, teksa Partizani ka marrë kreun i vetëm. Të kuqtë nuk i duhet që ta ndajnë vendin e parë me Vllazninë këtë herë. Shkodranët barazojnë sërish në një duel direkt me një pretendent për titull duke e mbyllur me porta të paprekura kundër Teutës.

Por nëse ekipi i Brdariç kërkon kurorëzimin, atëherë duhet të fitojë në këto finale të fundit. Nga ana tjetër pas fitores kundër Apolonisë, Partizani shkon në kuotën e 57 pikëve i ndjekur nga Teuta me 55 pikë dhe Vllaznia me 54 pikë. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.