Formacionet zyrtare, Real Madrid-Milan: Debuton Higuain, mungon Modriç

0

Reali i Madridit pret Milanin në kuadër të sfidës për Kupën Santiago Bernabeu, e cila nis në orën 21:00. Ekipet do të zbresin më këto formacione në fushën e blertë. Mungon Luka Modriç, ndërsa Higuain do të debutojë me ngjyrat kuqezi. Ndeshja e parë dhe për ish-trajnerin e Spanjës, Lopeteguin, nën drejtimin e Realit.

Real Madrid: Navas, Karvahal, Ramos, Varane, Marselo, Kasemiro, Isko, Kros, Bejl, Benzema, Asensjo. Trajner:Julen Lopetegui.

Milan: Donaruma, Kalabria, Romanjoli, Muzakio, Rodrigez, Bonaventura, Bilja, Kesi, Suzo, Borini, Higuain. Trajner: Xhenaro Gatuzo.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.