Flamurtari shmang prezantimin, Kale është në Greqi

0

Elton Kale është kthyer në mollë sherri mes Kukësit e Flamurtarit, por në Vlorë nuk e vrasin mendjen fare për pretendimet e nënkampionëve të Shqipërisë.

Elton Kale është i Flamurtarit, marrëveshja është mbyllur dhe “Sport Ekspres” mëson se anësori ofensiv është tashmë në Greqi, duke nisur edhe stërvitjen me Flamurtarin.

Prezantimi i brazilianit në Vlorë nuk u bë pikërisht për shkak të akuzave të Kukësit ndaj lojtarit, i cili pretendon se nuk ka firmosur asnjë rinovim, ndërsa Kukësi ka çuar në FSHF një kontratë me datë rinovimi, por që është mjaft e dyshimtë, duke parë dokumentacionin që ka ofruar vetë Kale për mediat. Sipas brazilianit, data e vendosur në kontratë është e falsifikuar dhe firma që ai ka hedhur nuk ka qenë për rinovim, por për kontratën e parë në Kukës.

Mbetet FSHF ta zgjidhë këtë lëmsh, ose më saktë UEFA e FIFA, sepse ne e kemi zakon që nuk dimë të zgjidhim asgjë, për shumë arsye. Ndërkaq, Kale është kuqezi dhe ashtu si Izair Emini vjet, ka vendosur t’i shpallë luftë Kukësit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.