Fitorja e katërt radhazi, Shqipëria U18 kalon në gjysmëfinale

Kombëtarja shqiptare U18 ka siguruar kalimin në gjysmëfinalet e turneut “Kvarnerska Rivijera” . Kuqezinjtë e drejtuar nga Olsi Uku mundën në çerekfinale me rezultatin 2 – 1 boshnjakët e Zheljezniçarit.

Kjo është fitorja e katërt radhazi për ekipin tonë përfaqësues, që e mbylli fazën e grupeve me pikë të plota. Më datë 1 qershor do të zhvillohet takimi i çerekfinales përballë kroatëve të Rijekës.

Në rast se sigurohet kalimi në finale, kundërshtari i kuqezinjve do të jetë skuadra fitueses e gjysmëfinales tjetër midis Dinamos së Zagrebit dhe Udinezes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online