Favorit në letër? Sfintul Gheorghe “kërcënon” Partizanin: E njeh mirë futbollin moldav, Dacia e mundi 5-0 dhe Sherif Tiraspoli

0

Nga Klaudio Ndreca

Partizani do të përballet kundër ekipit moldav të Sfintul Gheorghe në “Conference League”. Ekipi shqiptar është dukshëm favorit në këtë përballje për të kaluar në turin e dytë të kompeticionit. Megjithatë nga krahu tjetër nuk do të dorëzohen lehtë dhe e kanë ndezur përballjen në fjalë menjëherë pas shortit.

Për të prezantuar skuadrën kryeqytetase, Sfintul Gheorge shkruan se bëhet fjalë për një ekip me traditë në futbollin e Shqipërisë që ka 16 tituj në kampionat, 15 kupa dhe 2 Superkupa. Gjithashtu në fundin e prezantimit ka edhe një porosi për klubin shqiptar që të mos e marrë shumë lehtë ndeshjen.

“Përmendim këtu se futbolli moldav është i njohur për Partizanin. Në sezonin 2003-2004 të Intertoto Cup, shqiptarët luajtë kundër Dacia Chisinau duke humbur me rezultatin e përgjithshëm 0-5. Në sezonin 2019-2020 luajtën në Europë kundër Sherif Tiraspol për të humbur me rezultatin e përgjithshëm 1-2”, shkruhet në reagim për t’i treguar Partizanin statistikat që nuk flasin për ta. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.