Është kthyer në lojtar kyç për skuadrën, Nedim Bajrami shpallet lojtari më i mirë i javës

0

Nedim Bajrami po kalon një sezon mjaft pozitiv në Itali, ku këtë sezon është ktheyr një nga lojtarët kyç për skuadrën e Empolit. Idetë dhe saktësia e tij në mesfushë i ka dhënë një ndihmë të madhe ekipit italian, që deri më tani mban vendin e parë në kampionat.  Një vlerësim për futbollistin shqiptar ka ardhur edhe nga vetë faqja zyrtare e Serie B. Bajrami shpallet lojtari më i mirë i javës që lamë pas.

“Në fund të ditës së 34 të ndeshjes së SerieBKT 2020/21, lojtari që ra më shumë në sy ishte Nedim Bajrami. Talenti me numrin 11 të Toskanëve shkëlqen shumë në fitoren e Empolit në Brescia. Çfarë notë i jepni performancës së tij?”, shkruhet në postimin e faqes zyrtare të Serie B./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.