Ekipi i ri i Luftëtarit arrin suksesin e parë, sezoni i ardhshëm i gjen një kategori më sipër

0

Një krizë e thellë solli shkrirjen e klubit të futbollit të Luftëtarit, që tashmë ka krijuar ekipin e ri dhe ka nisur rrugëtimin nga Kategoria e Tretë. Por bluzinjtë kanë arritur ditën e sotme suksesin e tyre të parë. Akademia e Futbollit Luftëtari nga sezoni i ardhshëm do të luajnë në Kategoriën e Dytë të futbollit shqiptar.

Këtë lajm e ka bërë të ditur vetë klubi përmes rrjeteve sociale. Skuadra nga Gjirokastra hedh kështu një hap pozitiv përpara, ndërsa në edicionin e ri do të kërkojë të vazhdojë ngjitjen në kampionatet e futbollit tonë. Halit Delibashi-Sport Ekpsres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.