Eduart Rroca dhe Gentian Selmani kanë shkëlqyer, gjenden në formacionin e vitit

0

2 shqiptarë janë bërë pjesë e formacionit më të mirë të Ligës së Parë së Turqisë. Bëhet fjalë për Gentian Selmanin dhe Eduart Rroca, të cilën luajnë perkatësisht për Boluspor dhe Instanbulspor. Portieri i tretë i Kombëtare së Shqipërisë, Selmani ka ndërruar dy skuadra në sezonin 2020-2021, por ka shkelqyer me të dyja.

Nga ana tjetër, Eduard Rroca që në vitin e tij të parë tek skuadra e Instabulsporit ka treguar vlerat e tij duke qenë një kontribues i rregullt në ekip me asiste dhe gola. Falë punës së shkëlqyer të të dy lojtarëve shqiptarë, kanë arritur ta shohin veten në maja e Ligës së Parë të Turqisë. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.