E veçantë/ Pjesë e Superligës dhe nuk janë në Champions, katër ekipet angleze që u vjen si dhuratë

0

Superliga Europiane do të ketë së paku 5 ekipe angleze, teksa janë konfirmuar Mançester Junajtid, Arsenal, Liverpul , Çelsi dhe Totenham. Edhe pse duket në parim se ky kompeticion do të ketë skuadrat më te mira ne futboll, renditja e Premier Ligës e rrëzon këtë fakt. Pas javës së 32-të, Liverpuli, Çelsi, Arsenali dhe Totenhami, ndërsa asnjëra prej këtyre skuadrave nuk ndodhet në Top-4.

Superliga europiane duket më shumë si një dhuratë që u bëhet skuadrave angleze, të cilat do të humbnin miliona nëse nuk do të kualifikoheshin në Uefa Champions League. Për më shumë, këto klube do të kenë vendin e sigurtë në Superligën Europiane, pavarësisht renditjes në kampionatin anglez. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.