“Më mirë shikoj kampionin e San Marinos”, legjenda Neville: Çfarë kërkon Arsenal dhe Totenhemi atje?

0

Ish-legjenda e Manchester United, Gary Neville nuk e ka përtypur dot faktin e krijimit të një Superlige Europiane. Sipas tij gjithçka është bërë për para duke ja humbur totalisht kuptimin e futbollit. Megjithatë, Gary Neville e kupton faktin e angazhimit të Çelsit dhe Mançester Junajtid dhe Liverpulit, por nuk do të preferonte të shikonte Totenhamin dhe Arsenalit, pasi sipas tij jane skuadra të dobëta.

“Më mirë do të më pëlqente të shikoja kampionin e San Marinos të luante, sesa ndeshjen mes Arsenalit dhe Totenhamit. Nuk e kuptoj sesi ia kanë dalë të bëhen pjesë e këtij kompeticioni. Këto skuadra janë qesharake”- tha Gary Neville. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.