E Para sërish në fushë, Shkodra e Pogradeci epiqendrat e ditës

0

Dita e djeshme në Kategorinë e Parë është për t’u harruar pas spektaklit që u dhurua në Kavajë nga Besa e Egnatia. Sot zhvillohen pesë takimet e tjera dhe Vllaznia në grupin A ka mundësinë ta çojë sërish në 7 pikë diferencën me Erzenin. Shkodranët presin Shënkollin dhe fitorja është detyrim.

Në Lezhë Besëlidhja përballet me Vorën e vendit të fundit, kurse Dinamo do të kërkojë të marrë maksimumin në shtëpi kundër Ilirisë së Fushë-Krujës. Në grupin B janë në program dy takime mjaft interesante.

Bylisi kryesues është i motivuar maksimalisht për të fituar në transfertë me Pogradecin. Liqenorët në fakt janë një “kockë e fortë” në shtëpi. Në Berat Tomori përballet me Apoloninë dhe të dyja ekipet duan fitoren, në mënyrë që të jenë në garë për t’u renditur në pesëshen e parë në fund të dy fazave të para të kampionatit.

KATEGORIA E PARË – Java 16

GRUPI A
Datë 10 shkurt 2019
Vllaznia-Shënkolli       14:00
Besëlidhja-Vora          14:00
Dinamo-Iliria               14:00

GRUPI B
Datë 10 shkurt 2019

Tomori-Apolonia         14:00
Pogradeci-Bylis            14:00

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.