E pabesueshme, Milani turpëron Bajernin në Kinë

Milani ka harruar prej vitesh çdo të thotë të luash në Champions League, por nëse miqësoret kanë ndopak vlerë, e ardhmja është e bukur.

Sot kuqezinjtë luajtën një miqësore në Kinë kundër Bajernit të Mynihut dhe rezultati final është i habitshëm: 4-0 për Milanin!

Bajerni ishte thuajse i plotë, Milani e nisi me pak nga përforcimet verore në formacion dhe me Kutronen e Borinin në sulm.

E lehtë për Bajernin? As që bëhet fjalë! Milani i është bërë makth me dekadash dhe tani edhe në miqësore i jep leksion.

Franck Kessie got AC Milan off to a flier against Bayern Munich

Kesie shënoi që në minutën e 14-të me asist nga Rodrigez, Kutrone shënoi edhe dy gola në minutat 25 e 42, me pasime nga Rodrigez e Bonaventura.

Patrick Cutrone scored twice in the first-half to stun Bayern Munich

Furtuna e Bajernit në pjesën e dytë nuk erdhi, ndërsa Milani shënoi sërish në minutën e 85-të Çalhanoglu me një predhë nga distanca vulosi fitoren kuqezi.

Festë në stadium, edhe për debutimin e Bonuçit, ndërsa Montela mund të buzëqeshë. Milani i ri po merr formë.