E bujshme/ Tifozët grekë të Panathinaikosit dhe Dinamo e Zagrebit, i bashkohen ultrasve të Romës në Tiranë

0

Tirana ka nisur të bëhet e rrezikshme gjithmonë e më tepër. Orët e mbrëmjes së djeshme ishin ferri i vërtetë teksa ka pasur përplasje të ashpra të italianëve me policinë. Por një faqe e dedikuar për “Huliganët”, shkruan se në kryeqytetin shqiptar po ndodh bashkim tifozësh.

Sipas tyre janë ultrasit e Dinamos së Zagrebit dhe të Panathinaikosit, Gate 13, që i janë bashkuar italianëve, për t’u përballur me ata holandez. Të gjitha këto grupime janë shkrirë në një të vetëm në Tiranë. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.