E FUNDIT/ Arrestohet Ballist Morina? Sali Berisha jep lajmin e keq për shqiptarët: Ishte urdhër nga Beogradi

Sali Berisha, kryetari i PD, ka publikuar para pak minutash një lajm të keq për tifozët shqiptarë. Sipas tij, Ballist Morina është arrestuar sapo ka shkelur në Shqipëri me urdhër nga Beogradi dhe të zbatuar nga Qeveria aktuale. Në Serbi nuk kanë mundur ende që ta përtypin atë që ndodhi në mbrëmjen e Beogradit. /Sport Ekspres/

Rama me urdher te Beogradit arreston superfansin e kombetares tone Ismail Morina. Kerkoj lirimin e tij urgjent. Te dashur miq, me urdher te Edi Rames arrestohet sapo vuri kemben ne dheun e tij Ismail Morina si hakmarrje per dronin qe leshoi ne stadiumin e Beogradit me figurat e Ismail Qemalit dhe Isa Buletinit dhe qe harboi fare ultranacionalistet serb me ne krye serbomadhin Vuçiç.

Qe nga ajo kohe Ismail Morina eshte shnderruar ne njeriun me te persekutuar ne Ballkan. Rama dhe Vuçiç perkatesisht sherbimet e tyre sekrete kane montuar kunder Ballistit kurthe te ulta dhe sajuar akuza pa asnje baze.

Denoj me ashpersine me te madhe arrestimin e Morines dhe kerkoj lirimin e menjehershem te tij. Ju beje thirrje te gjitha organizatave nderkombetare te te drejtave te njeriut te nderhyne per lirimin e tij te menjehershem dhe te denojne persekutimin politik te Morines nga binomi famekeq Rama-Vuçiç. sb

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online