E bujshme/ Po kërkon shtëpi në Madrid, media e njohur tregon prapaskenën e Kilian Mbape

0

Fitoret e njëpasnjëshme të PSG, ku Mbape është protagonist absolut, nuk po arrijnë ta bindin lojtarin të qëndrojë në Francë. Media prestigjoze, “Goal” ka deklaruar se 22 vjeçari është duke kërkuar një shtëpi në Madrid. Sipas thashethemeve të gazetave iberike, Mbape do t’i bashkohet kësaj skuadre në fund të këtij sezoni.

Mbape, i cili e flet spanjishten në mënyrë perfekte, do ta kishte mjaft të lehtë komunikimin me shokët e skuadrës si dhe instruksionet e trajnerit. Megjithatë për momentin, Kilian Mbape ështe duke u fokusuar tek Champions League, ku dëshiron ta fitojë me patjetër këtë trofe. /Elio Hajdari-Sport Eskpres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.