E BUJSHME | Ish-lojtari i Kukësit dhe Flamurtarit bën për spital trajnerin turk

0

Pas një aventura të shkurtër në Shqipëri, Kushtrim Lushtaku vendosi që të rikthehet në Gjermani, ku nënshkroi një kontratë me Forchajm. Gjithsesi, ka ndodhur një ngjarje aspak e hijshme, pasi 29-vjeçari ka goditur trajnerin Gokhan Gokçe, ashtu sikundër lajmërojnë mediat gjermane.

Një ngjarje aspak e mirë, pasi trajneri ka pësuar disa të nxira në trup dhe menjëherë është nisur drejt spitalit, për kontrolle më të specializuara. Fatmirësisht për turkun nuk ka pasur asnjë dëmtim serioz. E gjithë kjo ngjarje ka ndodhur në pushimin e ndeshjes gjatë kësaj fundjave që lamë pas.

Menjëherë pas kësaj ngjarje, klubi i Forchajm i  ka ndaluar afrimin në stadium lojtarit i cili në të shkuarën ka qenë dhe pjesë e përfaqësueses së Kosovës. Më pas klubi po ashtu ka njoftuar se është ndërprerë në mënyrë të menjëhershme kontrata me lojtarin.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.