Do të jetë derbi i fundit, Thomas Strakosha nuk pranon ofertën e Lacios dhe i kthen reston Inzagit

0

Për shumë lojtarë të Lacios do të jetë derbi i fundit që do të zhvillojnë kundër Romës. Mes tyre është edhe Thomas Strakosha, që u kthye duke shkëlqyer në përballjen ndaj Parmës. Por ndeshja e radhës me anën tjetër të kryeqytetit mund të jetë e fundit për gardianin shqiptar.

Pas katër sezonesh si titullar i palëvizshëm dhe i formuar si portier nga duart e Inzagit tek të rinjtë, po i njëjti trajner do ta linte në stol për Pepe Reinën. Kjo e ka acaruar së tepërmi Strakoshën që pa ndarjen e padrejtë duke ia marrë vendin një portier me moshë të madhe. Mediat italiane raportojnë se Strakosha nuk do ta pranojë ofertën e Lacios për rinovim dhe do të largohet këtë verë. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.