“Do operohem, nuk duroj dot më”, juventini ndan mendjen

0

Juventusi nuk arriti të menaxhonte mirë periudhën më deçizive të sezonit. Me një titull praktikisht të fituar, bardhezinjtë nuk erdhën në formën e tyre më të mirë në ndeshjet e burrave në Champions, pavarësisht se kishin mundësi për të pushuar në Serie A.

Megjithatë, ekipi i Alegrit u prek nga “mallkimi” i dëmtimeve. Në fillim Kielini dhe Manxhukiç, dy ndër lojtarët kyç dhe shpirti i ekipit. Pa to edhe grinta karakteristike e Juves u zbeh në maksimum.

Në infermieri kanë përfunduar edhe Perin, Kaseres, Dibala, Dagllas Kosta dhe i fundit… Sami Kedira. Mesfushori ka patur shumë probleme fizike këtë sezon, ndërsa tani ka vendosur të mos presë më.

Gjermani ka publikuar në rrjetet sociale vendimin e marrë, duke konfirmuar se sezoni i tij ka mbaruar. “Pas katër muajve dhimbje në gjurin tim, një ditë më e keqe se tjetra, kam vendosur të kryej operacion dhe të rikuperohem plotësisht. Operacionin do e bëj brenda dy javëve të ardhshme”, shkruan shkurt dhe qartë Kedira, duke i dhënë kështu fund sezonit.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.