DIREKT | Kapitullon Luftëtari, Tirana shënon të pestin (VIDEO)

Tirana dhe Luftëtari ndeshen në “Selman Stërmasi” për të përcaktuar skuadrën finaliste të Kupës së Shqipërisë.

Takimi i parë në Gjirokastër u mbyll me shifrat 0 – 0, rezultat ky që lë gjithçka të hapur për 90 minutëshin e sotëm.

 

86′ – Sentamu shënon sërish. Goli i pestë për Tiranën.

79 – Oshafi shënon për Luftëtarin.

 

77′ – 11-metërsh për Tiranën. Kobina i pasaktë në ekzekutim, topi përfundon jashtë!

 

 

 

 

 

 

63′ – Kobina pason për Ngo anglezi brenda zonës e dërgon topin jashtë kuadratit. Rast i mirë shënimi

52′ – Goool ! Ngo bën gjithçka i vetëm dhe shënon golin e tretë për Tiranën.

 

47′ – Tirana në avantazh me një 11-metërsh. Kobina autor i golit.

EPISODET –

MBYLLET PJESA E PARË –

41 – Gooool! Një gafë e mbrojtësve të Tiranës shfrytëzohet nga Luftëtari që barazon me anë të Filit.

21′ Gooool ! – Një supergol i Asion Dajës. Mesfushori kryeqytetas ndalon topin dhe e dërgon në rrjetë me një veprim akrobatik.

 

8′ – Daja provon nga largësia me një goditje të fuqishme, por topi përfundon disa metra mbi tra.

KUPA E SHQIPËRISË – GJYSMËFINALET
E mërkurë, 8 maj 2019, ora 17:00

TIRANA-LUFTËTARI 5 – 2 (0-0)
Shënues:
Daja 21′, Kobina 47′(pen), Ngo 52′, Sentamu 74′, 86′ / Fili 41′, Oshafi 79′
TIRANA:
 Abibi, Doka, Turtulli, Imami, Hoxhallari, Mauexhe, Kobina, Hasani, Greca, Halili, Ngo. Trajner: Ardian Mema
LUFTËTARI: Ruçi, Demo, Kukaj, Koconis, Xhekson, Aleksi, Rapo, Hyseni, Hanti, Fili, Dunga. Trajner: Julian Ahmataj

 

Kartonë të verdhë: Halili 10′, Greca 30′ / Dunga 40′

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online