Dinamo në “lot”, moshat dhe ekipi i parë në rrugë të madhe

0

Kompleksi “Dinamo” ka marrë sot goditjen e fundit, pasi edhe një fushë ku stërvitej ekipi i parë, ku luanin dhe stërviteshin moshat e bluve, por edhe ata AF Dinamos, nuk do të ekzistojë më. Aty shpesh stërviteshin edhe arbitrat, të Superiores dhe të Parës, por tani duhet të gjejnë një tjetër vend.

Prej kohësh e gjitha zona ishte rrethuar, pasi aty do ndërtohen ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit. Sot ka nisur të hiqet edhe tapeti i fushës me bar artificial dhe “Sport Ekspres” ju sjell edhe fotot nga punimet në kompleksin “Dinamo”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.