“Dhe fituesi është…”, Strakosha më i miri i javës në Serie A

0

Tomas Strakosha vijon të tregojë një formë fantastike këtë sezon, ku vazhdon të konfirmohet si një pikë kyçe e Lacios. Fundjavën që lamë pas, portieri ynë ishte një ndër më të mirët në fushë për ekipin e tij, i cili triumfoi në derbin e kryeqytetit ndaj Romës me shifrat 3-0.

Së fundmi, Strakosha ka marrë vlerësime dhe nga prestigjiozja “Gazzeta dello sport”, e cila e ka shpallur portierin, si lojtarin e javës për sa i përket moshësh U-23. Në garë gjithashtu me 23-vjeçarin ishin edhe Boga i Sasuolos si dhe Puseto i Udinezes.

Gjithsesi, në fund është zgjedhur portieri ynë si lojtari i javës, duke konfirmuar dhe një herë tjetër formën e mirë që po kalon dhe rolin e tij të rëndësishëm që ka te Lacio.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.