Devolli sfidon Partizanin, Gega bën ndryshime

0

Në një stadium të boshatisur, Kamza sot pret Partizanin. Vendasit janë më të qetë, pasi e kanë nisur kampionatin me fitore, ndërsa të kuqtë kërkojnë pikët e para. Trajneri Bledar Devolli, në këtë takim mund të mos bëjë ndryshime në formacion, ndryshe nga se ndodh te Partizani.

Mensah pritet titullar, kurse Trashi do të zhvendoset përpara. Ata që sakrifikohen janë Asani dhe Progni. Pjesa tjetër e formacionit mbetet e njëjtë. Drejtuesit dhe trajneri Gega presin shumë nga skuadra.

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA2

E shtunë, më 25 gusht, ora 16:45
Stadiumi “Kamza”, Kamzë

Kamza: Avdyli, Frashëri, Beqiri, Teqja, Idrizaj, Arrabal, Malaj, Plaku, Mehmeti, Zisi, Rolovicc. Trajner: Bledar Devolli

Partizani: Hoxha, Ibrahimi, Belica, Atanda, Kalari, Telushi, Hila, Mensah, Mala, Trashi, Hebaj. Trajner: Skënder Gega

Gjyqtarë: Olsi Sokoli, Denis Rexha, Gernat Qirici, Blerim Ziri
Delegat: Bujar Pregja; Vëzhgues: Arjan Mali

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.