“Demat e kuq” mbushin 73 vite, klubi rikujton arritjet e mëdha

0

Nëpërmjet një statusi të publikuar sot në rrjetet sociale, klubi Partizanit u kujton të gjithë tifozëve e dashamirësve të tij se, është një ditë e veçantë në historinë e tij. 73 vite më parë, pikërisht më 4 shkurt 1946 është krijuar FK Partizani, një nga skuadrat më të mëdha të historisë së futbollit shqiptar. Dhe këtë vit kjo ditëlindje e gjen skuadrën e kuqe në kryesimin e Kategorisë Superiore, si rrallë herë në vitet e fundit. Arritjet e Partizanit në historinë e tij e kanë kthyer atë në një prej skuadrave më të suksesshme në futbollin vendit tonë, e padyshim një ndër më të ndjekurit.

Ja postimi i plotë i FK partizani në faqen e tij zyrtare:

“73 VITE KRENARI ME TY FK PARTIZANI. 04.02.1946 – 04.02.2019.
73 Vite Histori, Pasion, Krenari. Dekada të mbushura me Triumfe dhe Lavdi. 4 Shkurt 1946 data e krijimit të klubit Legjendar, protagonist absolut në futbollin shqiptar.
15-Tituj Kampion
15-Kupa të Shqipërisë
2- SuperKupa të Shqipërisë
1- Kupë Ballkanike
Titulli “Nderi Kombit”/ Titulli “Legjenda Futbollit Shqiptar”
Këto dhe shumë trofe të tjerë e konfirmojnë klubin “FK PARTIZANI”, një prej emblemave të futbollit kombëtar dhe ndërkombëtar, një prej skuadrave Legjendë me tifozerinë më të madhe në të gjithë vendin”.

AGRON KAJA

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.