Çyrbja: Askush nuk e përjeton mirë largimin e Musollit

0

Arbër Çyrbja u transferua këtë verë nga Teuta te Kukësi. Verilindorët paguan jo pak, por plot 50 mijë euro për kartonin e anësorit. Deri më tani ai nuk ka qenë në lartësinë që të gjithë prisnin dhe vetë lojtari jep një shpjegim për arsyet se pse ende nuk është në maksimumin e tij.

“Çdo lojtar lëvizjen e parë e ka pak të vështirë sa të ambientohet, si me klubin, ashtu edhe me lojtarët. Nuk jam ende në maksimumin tim. Shpresoj se shumë shpejt e do arrij dhe të tregoj se kush jam, në mënyrë që të ndihmoj ekipin”, u shpreh durrsaku në konferencën e sotme për shtyp.

LUFTËTARI – Më pas ai foli për ndeshjen e radhës me gjirokastritët: “Është një ndeshje shumë e vështirë, pasi Luftëtari është një ekip që luan futboll të bukur. Si me ata, si me të tjerët, ne luajmë për tre pikë”.

LARGIMI I MUSOLLIT – Çyrbja është pyetur edhe për atmosferën në ekip pas largimit të Musollit, por edhe për incidentin që ndodhi me Rexhinaldon në ndeshjen e fundit me Kamzën. “Çunat kanë raport të mirë me njëri-tjetrin. Për Musollin tani e morëm vesh edhe ne. Çdokush nuk e përjeton mirë, pasi ai është lojtari me më shumë këtu. Sa i takon Rexhinaldos, ai kishte një problem me shokun e vet. Ishte një keqkuptim, jo diçka serioze”.

I pyetur se si përjetohet te lojtarët fakti që ndërpritet kontrata me një lojtar pas dëmtimit, Çyrbja tha: “Nuk është diçka e mirë, por besoj se Musolli ka një marrëdhënie shumë të mirë me presidentin dhe besoj se kanë qenë të dy palët dakord që kjo marrëveshje të vazhdonte”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.