Ironia e fatit, Bonifejs dështoi te Partizani dhe firmos në Bullgari

0

Çudirat e futbollit, një lojtar mund të dështojë diku dhe t’ia dalë mbanë diku tjetër. Methju Bonifejs, një ndër dështimet e merkatos së Superiores sezonin e shkuar, u largua këtë verë pa zhurmë nga Shqipëria, por ka gjetur shumë shpejt sistemim.

Ish-sulmuesi i Partizanit, vetëm 122 minuta në Superiore këtë pranverë, shkoi javët e fundit te Beroe, në kampionatin bullgar, për provë.

Trajneri e pa një javë, e pëlqeu, firmosi.

Bonifejs ka gjetur vend në Bullgari, aty ku Botevi e mpri me shpulla Partizanin dhe tregoi se ishte shumë më lart si nivel. Ironi e fatit!

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online