Grezda fenomenal, Osijeku thyen Lucernën

Eros Grezda zgjodhi Osijekun këtë verë dhe shumë njerëz u habitën, por duket se futbollisti i…

Divorci nga Zvicra, aty ku Armando mësoi profesionin “bomber”

Gjithçka nisi në Lokarno dhe përfundoi në Lugano. Plot 83 gola të realizuar në 169 ndeshje…

Sadiku dhe Polonia, aty ku Çani, Plaku dhe Balaj u ndanë me sherre!

  Sadiku te Legia e Varshavës dhe menjëherë të vijnë ndër mend shqiptarët e tjerë që…

Pas Sadikut, sistemohet edhe Gjimshiti

Lajmi ishte zyrtar prej ditësh, që kur Berat Gjimshiti shkoi në fazë përgatitore me Beneventon, por…

Blick: Sadiku kushtoi 1.5 milionë, Panathinaikosi hoqi dorë nga videoja

Armando Sadiku është transferuar për 1,5 milionë euro te Legia, sipas së përditshmes zvicerane Blick, ndërsa…

Irlian Ceka, nga të rinjtë e Lacios te futbolli profesionist

Irlian Ceka ka bërë hapin e parë të madh në karrierën e vet, sepse ditën e…

Sadiku: Oferta e Legias ishte super, do t’i fitoj edhe tifozët

Armando Sadiku, me një vendim surprizë, ka zgjedhur të transferohet në Poloni, te Legia e Varshavës,…

Cikalleshi kthehet me gol në Stamboll

E ardhmja e Sokol Cikalleshit është ende mister, duke qenë ende në korrik dhe duke ditur…

ZYRTARE/ Sadiku firmos për Legian!

Armando Sadiku transferohet zyrtarisht te Legia e Varshavës. Sulmuesi i kombëtares sonë ka mbyllur gjithçka pasditen…

“Lumë” ofertash për Kaçen, vjen vendimi i PAOK-ut

Ergys Kaçe qëndron, ikën, në pikëpyetje? Më në fund po hidhet dritë mbi të ardhmen e…

Sadiku kalon kontrollet mjekësore, gati firma me Legian

Armando Sadiku është praktikisht i Legias së Varshavës. Sulmuesi i kombëtares sonë praktikisht ka mbyllur gjithçka,…

Buxheti për trajnerin 270 mijë euro, FSHF nuk “shqyen xhepat”

  “Ai paguan minimumin e mundshëm, mundohet të japë minimumin. Në pikëpamjen ekonomike nuk flitet me…

De Kanio si De Biazi, nga Friuli në stolin e Shqipërisë?

Jo vetëm Klarens Sedorf. Edhe Luixhi de Kanio ka takuar Armand Dukën, gjithashtu duke mbajtur një…

Probleme dhe abuzim me alkoolin, ja pse Duka dogji Malezanin!

Alberto Malezani, për ata që nuk e dinë, ka qenë goxha trajner. Punë, grintë, nerv e…

(VIDEO) Karabaku “pret biletën”, Agolli protagonist!

Kampionët e Azerbajxhanit, Karabaku i Ansi Agollit, praktikisht ka siguruar kalimin për në turin e tretë…

“Vij te Shqipëria për sfidë, jam i pasur!”, zbardhet biseda Sedorf-Duka!

Prapaskenat ekskluzive. Dy orë drekë dhe bisedim i gjatë në Durrës, në prani të Lutfi Nurit…

Befason Sadiku, sot e presin në Poloni!

Armando Sadiku ka javë që pret të mësojë destinacionin e ri, sepse pas huazimit te Lugano, është…

Prapaskena, SuperPipo Inzagi “shtangu” Dukën

Trajneri i Venecias bëri që t’i dilte emri vetëm për të rritur presionin te drejtuesit dhe…

(VIDEO) Kthesa e lumtur, Llullaku gol në debutim!

“I burgosur” te Astana, ndoshta edhe duke ndjerë peshën e investimit që klubi ka bërë, duke…

Një tjetër Ajeti në Serinë A?

SPAL sheh në Zvicër për t’u fuqizuar në sulm dhe në prospektivë. Ashtu si ka shkruar…

E bujshme, Dortmundi mendon për Abrashin!

Armir Abrashi në planet e Dortmundit? “Bild” i është referuar “Telegrafit” duke shkruar se mesfushori i…

De Biazi: Kampionati shqiptar duhet të prodhojë diçka më shumë!

  Ish-trajneri i Shqipërisë: “Titulli i hequr Skënderbeut? Klub serioz, por fajësimi nga UEFA hap rrugën…

Sadiku, tani edhe Panathinaikos në garë

Mbetet mister e ardhmja e Armando Sadikut, i cili pas kthimit te Zyrihu pret vetëm të…

Rinis “vallja”, këtë javë pritet trajneri i ri i kombëtares

Pas javësh të tëra thashethemesh, emrash pa fund, realë e imagjinarë, duket se ka ardhur koha…

Probleme për Hysajn, e bllokojnë bajamet

Alarm! Elseid Hysaj nuk stërvitet me Napolin në grumbullimin e Dimaros. Futbollisti ka pasur probleme shëndetësore…

Zyrtare/ Gjimshiti transferohet te Benevento

Berat Gjimshiti është transferuar nga Atalanta te Benevento dhe tashmë nuk ka më asnjë dyshim. Mbrojtësi…

Shqiptarët e Italisë, kështu po rritemi përtej Adriatikut!

Nga të afirmuarit Hysaj, Strakosha, Berisha, Gjimshiti, Memushaj, Veseli dhe Ajeti, te bastet si Manaj, Maloku…

Inzagi nuk vjen te Shqipëria, çështje logjike dhe… sallami

Pipo Inzagi do të vazhdojë të drejtojë Venecian dhe lajmi për një interesim të Shqipërisë nuk…

Valdet Rama zbulon “arin” kinez

Valdet Rama i bashkohet grupit të futbollistëve që braktisin Europën për milionat nga Kina. Mesfushori i…

Lacio i “vjedh” talentin shqiptar Romës

Derbi ndonjëherë është edhe kështu: Lacio i merr Romës talentin Serxhio Kalaj. Futbollisti shqiptar, i cili…

Herdi Prenga del nga “tuneli”, gjen ekip të ri

Një vit pa futboll, nuk ka asgjë më të keqe për një futbollist 22-vjeçar, në hapat…

Shtohet edhe një shqiptar në Serinë A, Verona prezanton talentin e Shqipërisë U-17

Hellas Verona bëhet klubi i fundit i Serisë A që përfshin në organikën e vet një…

Thuajse zyrtare, Gjimshiti “ngjitet” në Serinë A

Berat Gjimshiti te Benevento. Thuajse e mbyllur marrëveshja për huazim për një sezon, pasi mbrojtësi i…

Fitorja në Izrael na ringjall, ngjitemi në renditjen e FIFA-s

Është publikuar sot renditja e FIFA-s për kombëtaret, për muajin qershor. Triumfi në Izrael na ka…

Atletikos i ndalohen blerjet, Keidi Bare me ekipin e parë

Atletiko e Madridit do të nisë sot përgatitjet për sezonin e ri, që do ta shohë…

Duka përzgjedh “politikanin” Sedorf?

Presidenti i FSHF-së, i impresionuar nga holandezi. Pa përvojë, por një ambasador i futbollit në botë,…

Sadiku në Zyrih, por jo me ekipin!

Armand Sadiku ka mbaruar pushimet dhe i është kthyer stërvitjes, edhe pse individuale. Sulmuesi i Shqipërisë,…

Duka, takim edhe me Malezanin!

Panuçi qëndron pas kuintave dhe pret… “nuk di asgjë ende, të shohim”. Zenga thuajse skarcohet si…

Isufaj-Ndoj, Roma ka në dorë dy shqiptarët!

Nëse gjërat do të shkojnë ashtu si duhet, sulmuesi i Kievos dhe mesfushori i Romës janë…

Salihit i ulet dënimi, por në Austri i hapen probleme!

Hamdi Salihi e kishte paralajmëruar që do të vazhdojë të luajë futboll edhe për të paktën…