Formacionet zyrtare, Shqipëri-Kosovë/ Broja nga minuta e parë, i besohet edhe Cokajt

Shqipëria dhe Kosova U-21 do të kenë një përballje të veçantë në orën 19:00. Një ndeshje vëllazërore, por të dyja ekipet kërkojnë tre pikët pasi takimi është i vlefshëm për kualifikueset e Europianit.

Sa i përket formacionit titullar, është publikuar vetëm para pak minutash te UEFA. Kështu Bushi ka vendosur t’i besojë Armando Brojës nga minuta e parë. Gjithashtu do të ketë vend edhe për një debutues në listë, Cokajt nga Lokomotiva e Zagrebit. Ndërsa nga krahu tjetër, do të jetë sulmuesi kryesor i Kosovës ai i Kukësit, Mirlind Daku. /Sport Ekspres/