Kristjan Shpendi nuk ndalet së shënuari, tund për herë të 16 rrjetën në kampionat

Kristjan Shpendi po kalon një formë të jashtëzakonshme në Serinë C. Sulmuesi shqiptar nuk ndalet së…

VIDEO/ Nuk mundën ta ndalnin dot në krahë, Anis Mehmeti jep asist në fitoren kundër Sauthemptonit

Anis Mehmeti po rigjen formën e tij më të mirë te Bristol Siti. Futbollisti shqiptar ka…

Kristjan Shpendi është i pandalshëm, sulmuesi shqiptar shënon golin e 15 në kampionat

Një tjetër fitore për Çezenën dhe një tjetër mbrëmje ku Kristjan Shpendi rrëmben vëmendjen në fushën…

Kaos në Gjermani/ Lojtarët nuk mundën t’i qetësonin dot, tifozët gjermanë bëhen të gjithë bashkë dhe nuk heqin dorë nga qëllimi i tyre

Për tifozët gjermanë, futbolli është më shumë se një sport. Për ta është një mënyrë jetese.…

Penalltia e Anis Mehmetit nuk mjaftoi, klubi i Premier League-s eliminon Bristol City-n në çerekfinale

Bristol City është eliminuar në fazën çerekfinale të FA Cup. Skaudra nga Championship-i nuk ka mundur…

Gruaja e Thiago Silvës kërkoi largimin e Pochettino-s, trajneri “hakmerret” dhe e ul në stol brazilianin: I zgjedh lojtarët nga performanca

Forma e dobët e Chelsea-t këtë sezon i është faturuar Mauricio Pochettino-s. Numrit të personave që…

Një tjetër fitore vjen nga këmbët e tij, Kristian Shpendi shënon golin e 14 në kampionat

Kristian Shpendi është njeriu i momentit te Çezena. Sulmuesi shqiptar po gëzon një formë të jashtëzakonshme…

Hysaj largohet nga ekipi, klubi italian ndërpret kontratën me dy lojtarët shqiptarë

Daniel Hysaj dhe Esmeraldo Kondaj kanë përfunduar përpara kohe bashkëpunimin e tyre me Taranton. Është vetë…

Dy klube të Serisë A vihen pas talentit shqiptar, Juventusi i ka të qarta planet për të ardhmen

Luis Hasa është një nga të rinjtë më premtues në Itali. Talenti shqipta është pjesë e…

Nuk ka fitues në “Stamfrod Bridge”, kualifikimi i Chelsea-t vendoset në ndeshjen e kthimit

Chelsea dhe Aston Villa janë ndarë në “paqe” mbrëmjen e sotme. Nuk pati fitues në “Stamford…

Chelsea luan kundër Aston Villa-s për kupë, Pochettino e ruan Armando Brojën për Liverpool-in

Chelsea do të përballet sot me Aston Villa-n, duke nisur nga ora 20:45. Një ndeshje kjo…

Zbulimi i Rejës pranë transferimit, kthehet në Torino për t’u larguar sërish

Kevin Haveri është pranë marrëveshjes që do ta bëjë atë lojtar të Katanias. Zbulimi i Edoardo…

VIDEO/ Antuan Grizmani bëhet qesharak me kryerjen e penalltisë, rrëshket në fushë dhe shpërdoron rastin e artë për gol

Atletiko e Madridit është duke luajtur kundër Sevijës në një ndeshje të vlefshme për Kupën e…

“Jam krenar, u përpoqëm deri në fund”! U eliminua në çerekfinale, Ksavi çudit: Tani të fitojmë Champions-in dhe La Ligën

Barcelona është eliminuar sot në çerekfinale të Kupës së Mbretit. Atletik Bilbao e mposhti me rezultatin…

E FUNDIT/ Barcelona i thotë lamtumirë Kupës së Mbretit në çerekfinale, Bilbao e nxjerr jashtë garës në shtesa

Barcelona dështon në Kupën e Mbretit. Katalanasit i kanë thënë sot “lamtumirë” këtij kompeticioni. Atletik Bilbao…

VIDEO/ Mjaftojnë vetëm 36 sekonda për të shtangur Barcelonën, Bilbao i shënon katalanasve pa u pozicionuar ende pa nisur mirë loja

Atletik Bilbao është duke u ndeshur me Barcelonën në çerekfinale të Kupës së Mbretit. Përballja ka…

Girona merr humbjen e dytë të sezonit, ekipi i Muriqit eliminon befasinë e bukur të Spanjës

Girona ka pësuar humbjen e dytë për këtë sezon. Pas Real Madridit, është Majorka ekipi që…

VIDEO/ Chelsea shpartallon Middlesbrough me 6 gola, Armando Broja lë shenjën e tij në kualifikimin e bluve të Londrës

Chelsea ka shpartalluar Middlesbrough-un mbrëmjen e sotme me shifrat e thella 6-1. Blutë e Londrës janë…

E FUNDIT/ Armando Broja në fushë nga minuta e parë, ka misionin për të kualifikuar Cheslea-n

Chelsea luan sot ndeshjen e kthimit kundër Middlesbrough-it, duke nisur nga ora 21:00. Sfida është e…

VIDEO/ “Turp, shkatërrove një ndeshje“! Trajneri i Napolit tërbohet në finale, braktis edhe ceremoninë e Superkupës

Napoli është mposhtur nga Interi në finalen e Superkupës së Italisë. Një gol i Lautaro Martinezit…

“Komplimente Napolit, u mbrojtën mirë edhe me 10 lojtarë“, Inzagi flet pas triumfit: Mbreti i Superkupës? Jam i kënaqur

Simone Inzagi shton në vitrinën e tij trofeun e pestë të Superkupës së Italisë. Një rekord…

VIDEO/ E bëri kundër Egnatias, me Napolin në finale nuk mund të llogaritej! Aktrimi i turpshëm i Lautaro Martinezit

Interi është fituesi i Superkupës së Italisë. Zikaltrit mposhtën minimalisht Napolin me rezultatin 1-0 falë golit…

E FUNDIT/ Superkupa e Italisë shkon në duart e Interit! Zikaltrit triumfojnë në Arabi, Napoli me 10 lojtarë ngre flamurin e bardhë në minutën e fundit

Interi ka fituar trofeun e parë për vitin 2024. Zikaltrit kanë triumfuar përballë Napolit në Arabainë…

Shpendi shkëlqen në Itali, shënon 3 gola në vetëm 7 minuta dhe i jep fitoren skuadrës

Kristian Shpendi ka qenë padyshim lojtari i ndeshjes së sotme mes Çezenës dhe Pontederës. Bardhezinjtë fituan…

VIDEO/ Interi nuk e diskuton fitoren me Lacion, shkon në finalen e Superkupës së Italisë

Inter-Napoli do të jetë finalja e Superkupës së Italisë. Zikaltrit nuk e kanë vënë në diskutim…

VIDEO/ Doli për të grushtuar topin, por e dërgoi pas shpinës së tij! Autogoli i portierit të Atletikos kundër Realit bëhet viral

Kupa e Mbretit ka vënë përballë Realin e Madridit dhe Atletikon e Madridit. Skuadrat janë në…

E FUNDIT/ Amir Rrahmani pranë një tjetër trofeu me Napolin, të kaltrit shkojnë në finale të Superkupës së Italisë

Napoli është finalisti i parë i Superkupës së Italisë. Të kaltrit po kalojnë një formë të…

VIDEO/ Barclona nuk lë vend për befasi, katalanasit përmbysin ekipin e ligës së 3-të dhe shkojnë në çerekfinale të Kupës së Mbretit

Barcelona nuk ka lënë vend për surpriza mbrëmjen e sotme. Katalanasit kanë bërë detyrën, duke siguruar…

Bënë festë se do ndesheshin me Barçën! Ekipi i ligës së tretë befason katalanasit, hasin vështirësi edhe me 81% mbajtje topi

Unionistas de Salamanka është duke barazuar me shifrat 1-1 me Barcelonën. Dy ekipet spanjolle po përballen…

VIDEO/ Skuadra që po çudit Spanjën tregon forcën edhe në Kupën e Mbretit, eliminon ekipin e Balliut

Girona është padyshim ekipi që po çudit Spanjën këtë sezon. Skuadra katalanase udhëheq La Liga-n pas…

Klubi italian i ofron minuta në këmbë, nisin negociatat për transferimin e Roko Vatës

Roko Vata është në sezonin e fundit me Selltikun. Kontrata e tij përfundon në verë dhe…

VIDEO/ Strakosha largohet me kokën lart nga FA Cup, një penallti në në minutën e 105 e eliminon nga kupa

Brentfordi është eliminuar në raundin e tretë të FA Cup. “Bletët“ janë mposhtur me rezultatin 3-2…

Ekipi i Anis Mehmetit eliminon skuadrën e Premier League-s, kalon në raundin e katërt të FA Cup

Bristol City ka siguruar pjesëmarrjen në raundin e katërt të FA Cup. Ekipi në të cilin…

Ka shansin të bindë trajnerin se është i duhuri, Tomas Strakosha e nis nga minuta e parë përballë Wolverhampton-it

Brentfordi do të përballet mbrëmjen e sotme me Wolverampton-in, duke nisur nga ora 20:30. Sfida është…

“Jam mbi re, por edhe mund të bie”! Shkatërroi Barçën në finale, Ançeloti: E di që do të më zgjoni

Karlo Ançeloti ka arritur një tjetër sukses me Realin e Madridit. Trajneri italian ka shkatërruar me…

“I kërkoj falje tifozëve, Reali na lëndoi”, Xavi nuk dorëzohet as pas humbjes me goleadë: Barça do të kthehet

Barcelona ka pësuar një disfatë të hidhur në Riad. Katalanasit janë mposhtur me goleadë 4-1 nga…

VIDEO/ Ka zemrat e tifozëve edhe kur nuk ndodhet në fushë, në finalen Superkupës thërrasin në kor Ronaldon

Reali i Madridit dhe Barcelona matën forcat mbrëmjen e sotme në finalen e Superkupës së Spanjës.…

VIDEO/ Si kurrë më parë në karrierë! Toni Krosin e vërshëllejnë tifizoët, gjermani u tregon arabëve klasin me veprimin e tij

Toni Kros ka siguruar mbrëmjen e sotme një tjetër trofe në vitrinën e tij. Reali i…

Zyrtare/ Sulmuesi i Shqipërisë U21 gjen ekip të ri, transferohet në kampionatin italian

Eljon Toçi ka gjetur ekipin e rij për karrierën e tij. Sulmuesi i datëlindjes 2003 është…

VIDEO/ Frozinone përulet përpara “Zonjës së vjetër”, Juventusi ruaj nderin e të mëdhave në Kupën e Italisë

Juventusi është gjysmëfinalisti i fundit në Kupën e Italisë. Bardhezinjtë kanë ruajtur nderin e të mëdhave,…